Davetiyeler

Seminer nedir? Seminer davetiyesi nasıl olmalıdır? Seminer davetiyesi hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir?
Seminer, bir konuyla ilgili katılımcılara bilgi vermek amacıyla düzenlenen organizasyondur. Seminerin gidişatına bağlı olarak seminer sonunda konuşmacıya katılımcılar tarafından soru sorulabilmektedir.davetiye ornekleri

 

Seminer Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

 

 

Seminer davetiyesi, seminerin ele alacağı konuyu ana fikir edinmeli, tasarımını izlerken bu konuya yönelik hazırlanmalıdır.davetiye ornekleri Hitap edeceği topluluğu ele alarak sunacağı davetiyeye yön vermelidir. Çok abartılı, süslü tasarımlardan kaçınılmalı, tasarımıyla değil vereceği bilgiye göze çarpmalıdır. Dil ve üslup sade olup her kitlenin anlayabileceği bir dil kullanılmalıdır.davetiye ornekleri Türkçe’nin doğru telaffuz edilmesine önem gösterilmelidir. Davet içeriği seminerin konusu hakkında bilgi veriyor olmalıdır. Davetlinin eline ulaştığında davetiyeye bakan kişi seminerin konusu hakkında hemen bilgi sahibi olmalıdır. Seminer davetiyesi, o seminere özel olarak hazırlanmalıdır. Çok fazla cümle kullanımından kaçınılmalı, davete özel yazı ve font seçilmelidir.

 

 

Seminer Davetiyesi Hazırlarken İçerik Nasıl Olmalıdır?

 

 

Seminer davetiyesi hazırlanırken, içerik en önemli kısımdır. Seminerin yapılacağı yer(adres) ve saat hakkında açık ve net şekilde bilgi veriyor olmalıdır. Semineri sunacak kişi veya kişilerin adı ve mesleği hakkında bilgi vermelidir. İçerik hakkında bilgi verilen kısımda gereksiz cümle veya bilgilerden uzak durulmalı aksi takdirde bu durum davetlinin aklının karışmasına sebep olacaktır.davetiye ornekleri Davetiye hazırlarken davetiyenin arkasından da yararlanılabilir, dilerseniz ön tarafı sadece yer(adres), saat vb. konuları iletmek amacıyla kullanırken daha detay bilgileri davetiyenin arkasına basarak da iletebilirsiniz. Bunu yaparken davetiyenin dilerseniz iki yüzünü de aynı tasarım kullanabilir, dilerseniz farklı şekilde de tasarlayabilirsiniz.

 

 

Seminer Davetiyesi Hazırlandıktan Sonra Basım ve İletilmesi

 

 

Davetiyenizin her açıdan hazır olduğuna emin olduğunu düşünüyorsanız sırada basım aşaması var. Seminer davetiyesi için basılacak kağıtlar da seminerin kalitesi bakımından için önemli bir aşamadır. Kullanılan kağıt seminerin kalitesi veya önemi hakkında davetliye bilgi geçişini sağlayabilecek unsurlardandır. Seçilecek kağıdın çok kalın olması maddi açıdan sizi zorlayabilir. Çok kalite duygusuna kapılıp da en kalınını seçmek zorunda da değilsiniz tabii. Orta kalite bir kağıt seminerinizin kalitesini aktarmasına yardımcı olacaktır. Davetiyenizin basım aşamasını da tamamladıktan sonra davetiyenizi seminerin yapılacağı günden birkaç gün öncesinde davetlilere iletmeniz gerekmektedir. Davetiyenizi iletirken kullanacağınız zarflarda davet edeceğiniz kişinin adı ve soyadı yazması davetliyi özel hissettirecektir.

 

Özetle Seminer davetiyesi hazırlarken davetiyenin tasarımı, içeriği ve bilginin net ve doğru şekilde iletilmesi, Türkçenin doğru şekilde yansıtılması dikkat edilecek önemli noktalardır.davetiye ornekleri